2017 © Asociace vizážistů a stylistů ČR

LiveZilla Live Help
Kurzy | workshopy | kurzy foto | kurzy osobní | tréninky | o škole | ubytování | přihláška a pravidla | jdu na kurz

Asociace vizážistů a stylistů

České republiky

Stylista


Intenzivní desedidenní kurz zaměřený na praktické postupy a jejich trénink. Kurz vás naučí zásady stylingu, stylistické postupy a triky. Naučíte se analyzovat styling. Recenzovat styling. Navrhovat kompletní outfit. Prvních pět dnů vás čeká intenzivní příprava a osvojení znalostí a dovedností. Navazují tři dny domácí přípravy a prací. Poté ryze praktické další dva dny ve kterých uplatníte znalosti z první části a domácí přípravu při práci na modelkách a praktickém stylování.

Cílem kurzu je provást vás od výzkumných metod módy k hlubším znalostem sytému fungování módy včetně její kulturní a historické, sociologické a technické komponenty. Budete schopnosti nejen interpretovat trendy ale také vytvářet vlastní styl včetně jeho vhodné prezentace.

Naučíte se analyzovat a syntetizovat realitu a vlastní představy do konzistetního obrazu s estetickou a výtvarnou hodnotou. Budet mít prostor pro osobní realizace pod odborným vedením. Zároveň si vyzkoušíte mnoho postupů v praxi a odnesete si výukové fotografie vlastní práce.Náplň výuky:

1. Den

2. Den

3. Den


4.Den


5.Den


6. - 8. Den - Domácí práce

Zadání domácí práce ja příprava na druhý praktický blok. Vytvoření moodboardu a skic na dané téma. Analýza stylu celebrity. Příprava oděvu a samostatného stylingu na fotografování katalogového stylingu a merchandise stylingu a příprava na praktický editorial.


9. Den

10. DenPraktické uplatnění:


Kompletní práce stylisty v odvětvích fotografického, komerčního, módního i osobního stylingu. Dobrá orientace v materiálech, barvách estetice a módním designu.


Požadované předchozí vzdělání frekventantů:


Není nutné.

Za doporučené vzdělání však považujte PIB, Styl, Profesionální Image muže, Profesionální Image ženy které vám velmi usnadní pochopení celého kurzu.Osvědčení:


Certifikát Asociace vizážistů a stylistů České republiky o absolvování a rozšiřování kvalifikace.Lektor:


Petr Lukeš, prezident Asociace vizážistů a stylistů ČR

Petr Lukeš, praxe v oboru od rou 1995, práce pro Yves Saint Laurent, Dior, později tvorba trendů kolekcí pro Salvette, v oboru přednáší od roku 95, od roku 1997 prezident Asociace vizážistů a stylistů ČR. Praxe při líčení pro módní fotografii, přehlídky, TV a také širokou vlastní klientelu. Od roku 2001 se plně věnuje také módní fottografii. Více o lektorovi najdete na webu petrlukes.com
Natálie Hostačná, vizážistka, stylistka, Asociace vizážistů a stylistů ČR

Má zkušenosti s prací pro významná nakladatelství v oblasti módy. Podílela se an mnoha reklamních, televizních a dokumentárních projektech a rovněž videoklipech. V roce 2000 začala vzděláním v Asociaci vizážistů a stylistů ČR. Brzy nato se stala nedílnou součástí našeho týmu a jednou z předních vizážistek současné módní tvorby.  nataliehostacna.com


Další možné vzdělávání:


PIB, Styl, Profesionální Image muže, Profesionální Image ženy, Barevná typologie I a II. Módní trendy