2017 © Asociace vizážistů a stylistů ČR

LiveZilla Live Help
Kurzy | workshopy | kurzy foto | kurzy osobní | tréninky | o škole | ubytování | přihláška a pravidla | jdu na kurz

Asociace vizážistů a stylistů

České republiky

Praktické uplatnění:


Zvýšení konkurenceschopnosti osvojením si nových technik a zdokonalením stávajících. Rozšířením portfolia nabídnout klientům lepší přehled o rozsahu a kvalitě vaší práce. Získání individálních doporučení, pro lepší úspěch na trhu díky zdokonalení sebeprezentace a rukopisu práce.


Požadované předchozí vzdělání frekventantů:


Předchozí vzdělání na úrovni kurzů Vizážista doplněným o kurzy Fotomakeupu. Jsou minimálním požadavkem pro absolvování kurzu. Kurze je určen pro nejméně středně pokročilé vizážisty zvládající následující techniky. Denní a večerní makeup, korekce a modelace obličeje, líčení do umělého světla, na přehlídku a na barevnou i černobílou fotografii. Absolvent by měl mít základní vybavení a výhodou je vlastí portfolio.Osvědčení:


Certifikát Asociace vizážistů a stylistů České republiky o absolvování a rozšiřování kvalifikace.Lektor:


Petr Lukeš, prezident Asociace vizážistů a stylistů ČR

Petr Lukeš, praxe v oboru od rou 1995, práce pro Yves Saint Laurent, Dior, později tvorba trendů kolekcí pro Salvette, v oboru přednáší od roku 95, od roku 1997 prezident Asociace vizážistů a stylistů ČR. Praxe při líčení pro módní fotografii, přehlídky, TV a také širokou vlastní klientelu. Od roku 2001 se plně věnuje také módní fottografii. Více o lektorovi najdete na webu petrlukes.comNatálie Hostačná, vizážistka, stylistka, Asociace vizážistů a stylistů ČR

Má zkušenosti s prací pro významná nakladatelství v oblasti módy. Podílela se an mnoha reklamních, televizních a dokumentárních projektech a rovněž videoklipech. V roce 2000 začala vzděláním v Asociaci vizážistů a stylistů ČR. Brzy nato se stala nedílnou součástí našeho týmu a jednou z předních vizážistek současné módní tvorby.  nataliehostacna.comPráce žáků na letní škole
 foto © Petr Lukeš

Letní škola pokročilých technik


Setkáváme se stovkami vizážistů v době rozvoje jejich rukopisu. V době, kdy je makeup v podstatě dobrý, ale přece jen něco chybí, často malý krůček. Zdánlivý detail, ovšem detail, který výtvarně dokáže celou práci významně vylepšit. Tradičně všichni bojují s obdobnými chybami. Řeší velmi podobné problémy a jejich práci dělí od dokonalosti mnohdy maličkost, jedna linie, malé zdůraznění, jen ho najít. Tyto detaily dokáží dostat výtvarnou hodnotu do o třídu vyšší kategorie. Letní škola vás chce inspirovat k rozvoji rukopisu a současně vám předat některé pokročilé techniky vizážistické práce.

 Letní škola je rozložena do čtyřech základních bloků a do do supervize ve kterém vám nabídneme konzultaci a nezávislý pohled na váš rukopis, vaše portfolio a vaše vybavení. Druhá fáze vám připraví trénink nových technik a moderního makeupu, pokročilých korekcí a modelací. Trénink bude zaměřen tak, aby vás naučil nové postupy a zdokonalil staré.

 Třetí fáze bude zaměřena na vaše portfolio, které si rozšíříte a doplníte o nové postupy, které se naučíte v předchozích blocích a na modelkách vám vyfotíme nové fotky do booku s vaší prací. Fotky budou zahrnovat pokročilé postupy. A v poslední fázi budeme hovořit o prezentaci, portfoliu, současném trhu v našem oboru. Budeme se věnovat nejčastějším chybám v současné makeupové tvorbě obecně.

 Cílem letní školy je tedy naučit vás nové techniky, zlepšit techniky stávající. Rozšířit váš book a doporučit vám individuální trénink pro váš další vývoj.

 Nemáme za cíl vás utopit v kritice, ale inspirovat vás k lepší tvorbě. Cesta od prvního makeupu k pokročilému makeupu je náročná. Cesta od pokročilé práce ke špičkové práci je často podceňovaná. Nabízíme vám vlastní zkušenost a praxi pro krok od dobrého ke špičkovému.Náplň výuky:

1. Den

2. den

3. den